Jakiś czas temu zrobiłam dla Was mini ankietę na instagramie. Chciałam wiedzieć jakie posty z serii back to school chcecie u mnie zobaczyć. Padł pomysł na organizacje czasu w roku szkolnym! Wiecie, że organizację kocham, często pisze Wam jakieś triki tutaj na blogu! Także i dziś nie zawiodę! To nie będą jakieś wyjątkowe sposoby, wiele podpunktów powtórzy się z moich poprzednich postów. Zebrałam jednak te, które najbardziej przydadzą się w roku szkolnym!

kalendarz

Kalendarz jest zawsze, potrzebny, dlatego zawsze będę to powtarzać. Może być to kalendarz na rok 2018, a później na 2019 lub na przykład kalendarz szkolny. Ja zawsze używałam tej szkolnej wersji. W takim kalendarzu zawsze zapisywałam sobie wszystkie kartkówki, prace domowe, wypracowania, wydarzenia szkolne i tak dalej. Taki kalendarz szkolny służył mi tylko do zadań szkolnych, nie zapisywałam tam innych spraw. To ze względu na to, że miałam zbyt dużo spraw do zapisania, żebym mogła korzystać z kalendarza „ogólnego” jako szkolny.

rozpiska dnia

To jest coś, co ogromnie Wam polecam. Możecie taką rozpiskę zrobić w papierowym kalendarzu lub, co jest dla mnie wygodniejsze, w pliku w exelu na komputerze lub dysku. W ten sposób możecie zaplanować cały swój tydzień i zaoszczędzić masę czasu. Zróbcie sobie tabelkę z dniami tygodnia i godzinami i wpiszcie, w jakich godzinach jesteście w szkole, w jakich godzinach macie zajęcia dodatkowe, czas na naukę i tak dalej. W ten sposób naocznie zobaczycie ile tak naprawdę czasu ucieka Wam przez palce. Okazuje się, że tak naprawdę szkoła nie pochłania aż tak dużej ilości waszego życia, bo zostaje Wam dużo czasu po szkole.

najpierw obowiązki

To jest coś, czego od małego uczyła mnie mama. Tak mi zostało. Jak wykorzystać swój czas po szkole? Większość z Was pewnie idzie spać, wychodzi ze znajomymi lub ogląda telewizję. Warto najpierw jednak usiąść do tych lekcji. Zróbcie to, co musicie zrobić, a potem będziecie mogli spokojnie, bez wyrzutów sumienia odpocząć!

miej wszystko pod ręką

Jeśli siadacie do nauki, to zanim zaczniecie, przygotujcie wszystko, czego będziecie potrzebować. Pozwoli to się Wam skupić na nauce, nie będziecie musieli rozpraszać się zbędnym chodzeniem po domu i szukania przyborów. Dzięki temu zaoszczędzicie sporo czasu. Skupiając się na nauce, szybciej skończycie i będziecie mieli czas dla siebie.

porzuć rozpraszacze

Przyznajcie się, jak często przeglądacie facebook, instagrama, snapa i inne social media, podczas gdy macie coś ważnego do zrobienia? Potem narzekacie, że nie macie na nic czasu, że całe dnie się uczycie, nie macie życia i tak dalej. Prawda jest taka, że połowa czasu na naukę i też połowa Waszego skupienia, kumuluję się na telefonie. I po co? Odłóżcie niepotrzebne rozpraszacze i skupcie się!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Looking for Something?