Przerwa świąteczna, ogólnie okres zimowo jesienny to czas na czytanie książek. To znaczy, ja czytam cały rok, natomiast miło jest wyobrazić sobie zimowy wieczór pod kocykiem z herbatką i dobrą książką. Przez ostanie dwa lata przeczytałam parę świetnych książek. Większość z nich jest podzielona na parę części. Chciałabym się z Wami podzielić moimi ulubionymi tytułami, które wciągnęły mnie niesamowicie, bardzo wzruszyły i zapadły w pamięć na parę tygodni po skończeniu czytania. W mojej biblioteczce znajdują się różne gatunki, nie ograniczam się, podobnie jak z muzyką, także myślę, że każdy znajdzie coś dla Siebie.

 

Być może słyszeliście już o serii After, którą napisała Anna Todd. To są książki, o których chyba nigdy nie zapomnę. Jak widzicie, są grube. Ja u siebie posiadam jedną, kupioną. Resztę wypożyczałam z biblioteki lub czytałam online, dlatego nie pokaże Wam ich na zdjęciu. Natomiast cała seria ma sporo części i każda z nich posiada obszerną ilość stron. Kiedyś trochę przerażały mnie grube książki, ale po przebrnięciu przez tę serię zmieniłam do nich zdanie. To jest zdecydowanie książka, którą czyta się bardzo, bardzo szybko. Książka opowiada o bardzo silnej i skomplikowanej miłości. Na ogół nie czytam romansów, nie przepadam za nimi, ale to jest coś zupełnie innego. Nie jest to typowo tragiczna i romantyczna historia miłosna. Bohaterowie przeżywają ogromne wzloty i upadki przez całą serię, ich relacja jest bardzo nietypowa i skomplikowana. Oboje pochodzą z zupełnie innych środowisk, ich historia zaczyna się na studiach. Ich związek jest pełen namiętności i zarazem nienawiści. Jak skończy się ta historia? Dowiedzieć się możecie zabierając się za całą serie!

 

Książką, która widzicie powyżej, to trzecia część całej serii kryminałów. Kryminały to też nie są książki, które zazwyczaj czytam. Najbardziej lubię fantasy i przygodowe. Natomiast ta seria wyjątkowo mi się spodobała. Autorem książek jest Max Czarnyj. Cała historia polega oczywiście na próbie rozwiązania niezwykle skomplikowanej serii zabójstw. Czasem podczas czytania aż przechodziły mnie ciarki. Książka bardzo wciąga, szybko utożsamiłam się z głównym bohaterem, który jest policjantem. Opowieść mocno trzyma w napięciu, każdy rozdział kończy się jedną wielką niewiadomą, aż chce się czytać więcej. W trakcie w głowie pojawia się wiele pytań i jeszcze więcej możliwych rozwiązań.

 

Kojarzycie film Wiezień Labiryntu”? Ja tym filmem jestem zachwycona! Potem sięgnęłam po książkę. Od razu przeczytałam trzy części, zanim pojawiły się one na ekranie. Na zdjęciu możecie zobaczyć część drugą i trzecią, niestety pierwszą chyba komuś pożyczyłam. Książka oczywiście okazała się niesamowita! Po przeczytaniu całej serii obejrzałam dwie ostatnie części filmu no i oczywiście okazało się, że nie są aż tak wciągające. Wiele wątków zostało uciętych, jak to zazwyczaj bywa w takich sytuacjach. Jeśli nie kojarzycie w ogóle tego filmu i książki, to trochę o niej opowiem. Historia opowiada o grupie nastolatków, którzy są poddawani eksperymentowi. Znajdują się w zamkniętej przestrzeni otoczonej labiryntem. Okazuję się, że świat został zaatakowany przez śmiertelną chorobę, która zabiła większość społeczeństwa, a oni są nadzieja na stworzenie leku. Razem przechodzą liczne przygody i walczą o przetrwanie. Próbują również odkryć, co kombinuje organizacja, która się nimi zajmuję. Opowieść jest pełna zwrotów akcji i mocno trzyma w napięciu!

 

Seria Pretty Little Liars jest Wam pewnie bardzo dobrze znana. Najgłośniej zrobiło się wtedy, kiedy powstał serial, który już na pewno znacie. Ja zaczęłam czytać serie, zanim zaczęłam oglądać serial. Ostatecznie wersja online wygrała i w pewnym momencie odstawiłam książki. Przeczytałam jednak chyba z 6 części i nie mogłam się od nich oderwać. Historia opowiada o grupie nastolatek. Jedna z nich ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Po roku reszta paczki zaczyna dostawać anonimowe wiadomości i groźby. Akcja coraz bardziej się rozkręca, nie da się przejść obok tych książek obojętnie!

 

Już moja ostatnia propozycja jest małe dopełnienie serii powyżej. Ta sama autorka, podobna historia. Również bardzo wciągająca opowieść o dwóch bliźniaczkach, jedna żyje cudownym, bogatym życiem, druga wychowuje się w domu dziecka i różnych rodzinach zastępczych. Nagle jedna z nich (ta z domu dziecka) zostaje porwana i przejmuje życie tej drugiej. Po bogatej bliźniaczce nie ma śladu. Dziewczyna próbuje rozwiązać te zawikłaną zagadkę. Jak tam trafiła? Kto ja porwał? Kim jest jej siostra?

 

To tyle jeśli chodzi o moje propozycje! Mam nadzieje, że któryś tytuł Was zainteresuje i sięgnięcie po coś w wersji papierowej. Ze względu na to, że raczej nie wpadnę do Was już przed Świętami, to chciałabym Wam życzyć wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń! Odpocznijcie, by naładować baterie na następny, piękny rok!

Udostępnij:

Komentarzy: 4

  1. 7 stycznia 2019 / 07:38

    zaciekawiła mnie seria o bliźniaczkach 🙂

  2. 13 stycznia 2019 / 13:38

    Nie znam żadnej z tych książek, ale zapisuję i kto wie.. 🙂

  3. 16 stycznia 2019 / 13:32

    Pokuta mój pierwszy kryminał, przeczytałam jednym tchem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Looking for Something?