Hej Kochani! Jeśli nadal chodzicie do szkoły, to dla większości z Was jest dziś szczęśliwy dzień! Koniec roku szkolnego! U mnie na szczęście koniec roku był rok temu w maju i od tamtej pory nie pojawiłam się w szkole. Mówili mi, że będę tęsknić, ale guzik prawda, za nic nie chciałabym wrócić do szkoły. No ale do rzeczy. To oznacza, że przed Wami jakieś 2,5 miesiąca wakacji. Moje wakacje zaczną się niestety dopiero 1 lipca, tak jak pewnie u większości studentów (albo przynajmniej jakoś w tych okolicach), ale za to czekają nas 3 miesiąca wakacji, troszkę więcej. Tak czy siak, to jest długi okres, można tyle zobaczyć, tyle przeżyć i tyle osiągnąć! Ja zawsze wakacje przeznaczałam na intensywny rozwój moich pasji, teraz robie to częściej niż tylko w wakacje, ale jednak wakacje to czas, w którym możemy sobie pozwolić na więcej. Jest niestety jedno, ale. Czasu mamy więcej, nie potrafimy się zorganizować i czas ucieka nam przez palce. We wrześniu/październiku okazuje się, że nic nie przeżyliśmy, nic ciekawego się nie działo, nie macie być, z czego dumni. Dlatego dziś chciałabym Was w tym trochę pomóc, żebyście mogli zorganizować się trochę bardziej w okresie wakacji i spełniać marzenia, realizować cele. Bez dobrego planu nic nie wyjdzie, wierzcie mi! (Próbowałam)

ustal cel

To chyba najważniejsze. Zaczynacie wakacje, pełni energii, naładowani pozytywnymi wibracjami, przecież w końcu jest upragnioną wolność! Poświęćcie chwile na poniesienie się mocy wyobraźni. Pomyślcie, co chcielibyście zrobić w wakacje, czym chcielibyście się pochwalić, gdy będą się kończyć. Może macie pasje, którą chcecie rozwinąć? Może chcecie poświęcać więcej czasu sobie? Bardziej o siebie zadbać? Robić zdjęcia, malować i wszystko inne. Pomyślcie, co chcielibyście mieć/umieć za te 2/3 miesiące. Coś realnego, ale nie za małego, w końcu to mnóstwo czasu!

LISTA ZADAŃ

Masz już cel? Super. Czas pomyśleć co musisz zrobić, żeby ten cel zrealizować. Może możesz poczytać jakieś książki? Wyjechać na szkolenie? Zorganizować wyjazd, podjąć jakieś działania? Bez działań nic się samo nie zrobi, wiec w zależności od tego, co sobie ustaliłeś, musisz zastanowić się, co musisz zrobić, żeby ten cel osiągnąć. Jeśli już wiesz, to rozbij te zadania na mniejsze części. Czyli, co musisz zrobić w miesiącu, tygodniu i dniu. Wtedy wiesz jakie małe działania będą Cię przybliżać do celu.

zaplanuj dzień

Każdy dzień jest na wagę złota! Zaplanuj swoje dni, chociaż mniej więcej. Ja robie to w taki sposób, że spisuje sobie listę zadań według priorytetów i od rana zapisuję kolorami, ile mniej więcej czasu mogą mi zająć działania. Zapisuje, ile mniej więcej mogą czasu zająć mi poranne czynności, wraz ze śniadaniem, oganianiem domu itp., potem trening, dalej najważniejsze rzeczy, które muszę dziś zrobić, następnie praca i blog. Mogę mniej więcej określić, z czym się wyrobie, a na co nie starczy mi już czasu.

Kontroluj

Nie ma nic gorszego niż przez całe wakacje działać, by potem okazało się, że nic z tego nie wyszło. Oszczędźcie sobie tego rozczarowania i co jakiś czas sprawdzajcie jak Wasze postępy. Bardzo możliwe, że coś, co robicie, się nie sprawdza i nie przybliża Was do celu i wtedy trzeba zmienić działanie, dlatego taka kontrola od czasu do czasu jest potrzebna. Taka chwila na refleksje, zastanowienie się.

Przyjemności

Nie zapominajcie w tej całej pracy nad sobą i hobby o sobie. Wakacje są po to, by przeżywać wspaniałe chwile! Oprócz ciągłego planowania, trzymania się celu, dajcie się porwać, dajcie się czasem gdzieś wyciągnąć. Wspomnienia zostaną z Wami na zawsze, więc warto starać się, by były jak najlepsze!

Mam nadzieję, że te wakacje bedą dla Was owocne! Trzymam kciuki!

 

Udostępnij:

Komentarzy: 2

  1. 19 czerwca 2019 / 17:37

    Na dobrą sprawę mój kalendarz w wakacje jest mi bardziej potrzebny niż w roku szkolny, chociaż ostatnio muszę popracować nad soją organizacją, b zapominam o wielu rzeczach

  2. 25 czerwca 2019 / 11:51

    Zgadzam się z Tobą. To praqda, że bez planu niewiele wyjdzie, bo wtedy bardzo łatwo się rozpraszamy i nie potrafimy w pełni wykorzystać swojego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Looking for Something?